Ekogroszek

workowany czy luzem?

To, co wyróżnia te dwa rodzaje oferowanego na rynku ekogroszku to jakośc i cena.

Ekogroszek sprzedawany luzem jest tańszy, ale trudniej jest egzekwować jego jakość – np. gdy kika ton opału zostanie wysypanych do naszego pomieszczenia gospodarczego lub na podwórko, trudno będzie go reklamować, gdyby się okazało, że stan faktyczny jednak znacznie się różni od deklarowanego przy sprzedaży. Dodatkowo przy ekogroszku luzem więcej „się narobimy i ubrudzimy”.

Jeśli ktoś ma nieco większy budżet to warto zdecydować się na ekogroszek workowany.

Zalety ekogroszku workowanego:

Najlepiej jest nabywać ekogroszek, który był workowany bezpośrednio w kopalni. Daje to gwarancje jakości bez ingerencji pośredników. Mamy pewność, że np. kupując ekogroszek z polskiej kopalni nie został on wymieszany z tanim czeskim opałem.

Gwarancja wagi - ekogroszek workowany na profesjonalnych urządzeniach pakujących przy użyciu atestowanych wag elektronicznych pakowany jest do worków z dokładnością do 0.5 kg.

Gwarancja granulacji - profesjonalne linie technologiczne do rozdrabniania i przesiewanie węgla na sitach gwarantują pożądaną granulację ekogroszku od 5 do 25 mm. Aby uzyskać taką granulacje ekogroszek jest dodatkowo płukany, by został oczyszczony z miału.

Gwarancja kaloryczności - składowany luzem ekogroszek wietrzeje, ulega przesuszeniu i degradacji, tym samym traci swoją wartość opałową. Dwa miesiące składowania ekogroszku luzem powoduje utratę wartości energetycznej rzędu 25-30%. Ekogroszek zaworkowany w plastikowe worki o wilgotności 10% zachowuje swoją wewnętrzną wilgotność i wartość opałową.

Gwarancja jakości – producent, którego dane oraz logo widnieją na workach, tym samym gwarantuje zadeklarowaną na opakowaniu jakość. Jeśli produkt nie spełnia wymienionych na worku wartości zawsze można zgłosić reklamację.

Komfort przechowywania - ekogroszek workowany dostarczony na paletach zapewnia czystość oraz porządek na posesji i w kotłowni oraz wygodne dozowanie do podajnika.

Serwis

Północna 10G
Płońsk 09-100

Telefon:
23 662 75 32


Biuro

Północna 10G
Płońsk 09-100

Telefon:
23 662 49 04

Napisz do nas
*- pola wymagane