Kotły ETNA EKO

Nowatorskie rozwiązania, którym warto zaufać

Kotły ETNA EKO stanowią solidną i nowoczesną konstrukcję spawaną – zaprojektowaną i wykonaną (z zachowaniem wszelkich zaleceń zawartych w normie PN/EN 303-5) z najwyższej jakości blach. Blachy powstały z certyfikowanej stali kotłowej P265 GH o grubości 6 mm wg ISO 9001 i gwarantują długotrwałe użytkowanie. Są one odporne na czynniki, które panują w komorze spalania kotła (jest tam realizowana wysokoefektywna technika spalania jednostkowej dawki paliwa w ściśle określonych warunkach). Kotły wyposażone są w specjalnie skonstruowany palnik. Palenisko, cały korpus palnika oraz ślimak podajnika paliwa wykonane zostały z najwyższej jakości żeliwa sferoidalnego.

Proces spalania:

W procesie spalania paliwa powietrze doprowadzane jest przez wentylator elektryczny (produkcji renomowanej polskiej firmy), do układu dysz w palenisku. Dysze te zostały zaprojektowane i wykonane w bardzo przemyślany sposób - dzięki czemu w tym kotle mogą być spalane różne rodzaje paliw. W sposób wysoce efektywny (bezdymny i ekologiczny) oprócz paliwa podstawowego, jakim jest ekogroszek, węgiel kamienny lub pellet, spalane są nawet trudne paliwa np. brunatny eko groszek . Całość kotła o wadze 310 kg dopełniają 3-je drzwi (wykonanych z żeliwa) zapewniając doskonałą izolację i zamykając szczelnie komorę spalania - w ten sposób uzyskujemy sprawność cieplną na poziomie 86% oraz klasę energetyczną kotła - 3.

Praca kotła

Praca kotła ETNA EKO sterowana jest za pomocą zaprogramowanego sterownika elektronicznego sterującego całym procesem spalania. W jego górnej części znajduje się króciec wody wylotowej (zasilanie) oraz pulpit sterownika, zaś w tylnej - wylot spalin oraz króciec wody dolotowej (powrót). Z boku kotła znajduje się stalowa rura podajnika oraz zasobnik na opał. Cały kocioł ETNA EKO jest zaizolowany watą mineralną i obudowany blachą stalową pokrytą żaroodporną, utwardzaną w procesie malowania proszkowego farbą.

Uniwersalność kotła ETNA EKO stanowi zastosowany w nim ruszt wodny, na którym można dokonywać spalania innych paliw stałych, takich jak węgiel kamienny czy drewno opałowe.

Producent kotłów ETNA EKO jest przekonany (na podstawie przeprowadzonych odpowiednich badań) o najwyższej jakości wyrobu oraz wykonaniu zgodnym z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi kotłów C.O. na paliwa stałe, wystawia na gotowy wyrób Deklarację Zgodności i tym samym nadaje kotłom ETNA EKO znak CE.

Serwis

Północna 10G
Płońsk 09-100

Telefon:
23 662 75 32


Biuro

Północna 10G
Płońsk 09-100

Telefon:
23 662 49 04

Napisz do nas
*- pola wymagane